گروه بین‌المللی قادی

ژئوکامپوزیت خاکی

ژئوکامپوزیت خاکی از ترکیب ژئوگرید‌هایی با مقاومت بالا با ژئوتکستایل‌های نبافته که دارای خاصیت عبور آب و فیلتراسیون هستند، به وجود می‌آید. بنابراین این ژئوکامپوزیت محصولی است با مقاومت کششی بالا که دارای خواص فیلتراسیون، جداکنندگی و هدایت آب نیز می‌باشد.

این محصول امکان مسلح‌سازی خاک‌های ریزدانه مانند ماسه‌ها را فراهم می‌کند. انتقال اب درون صفحه سبب می‌شود تا از فشار آب افقی درون سازه‌ی ژئوتکنیکی به سرعت کاسته شده و سازه پایدارتر گردد. ترکیب خواص مسلح‌سازی و فیلتراسیون و زهکشی درون صفحه‌ای، این محصول را به محصولی بسیار خاص و کارآمد تبدیل کرده است.

مهم‌ترین کاربرد این محصولات افزایش پایداری شیروانی‌های سست و حاوی خاک‌های نفوذ ناپذیر، افزایش ظرفیت باربری بستر‌های سست و ریزدانه نظیر بستر‌های ماسه‌ای، نمکی، لجنی، زراعی و همچنین ساخت ژئوبگ جهت حفاظت ساحلی می‌باشد. ژئوبگ‌های ساخته شده از ژئوکامپوزیت علاوه بر داشتن مقاومت کششی مورد نیاز در برابر امواج دریا در عین حال که جریان آب را از خود عبور می‌دهند، مانع از فرار ذرات ماسه نیز می‌شوند. غیر از کاربرد‌های ذکر شده، به کارگیری این محصول در پروژه‌های نفتی به خصوص در زیرسازی و تقویت بستر مخازن ذخیره‌سازی، بسیار قابل توجه است. نصب این محصول آسان بوده و اجرای پروژه‌ها را سرعت می‌بخشد.

ژئوکامپوزیت آسفالتی

ترافیک سنگین و پرحجم جاده‌ها با توجه به رشد روز افزون جمعیت و توسعه صنایع، در حال افزایش می‌باشد. افزایش حجم ترافیک راه‌های ارتباطی و تردد وسایل نقلیه سنگین وزن تجاری و مسافربری سبب می‌شود تا کرنش قابل توجهی به روکش جاده‌ها اعمال شده و روکش‌ها با سرعت بیشتری و در مدت زمان کم‌تری آسیب دیده و از عمر مفیدشان کاسته شود. روکش‌های آسفالت دائماً در معرض بارگذاری‌های سیکلیک قرار گرفته و در نتیجه سبب ایجاد چاله‌ها و ترک‌های ناشی از خستگی می‌شوند.

طی دهه‌های اخیر صنعت ژئوتکنیک محصولی ژئوسنتتیکی را برای بهبود عملکرد و افزایش طول عمر بهینه روکش آسفالت جاده‌ها و همچنین کاهش ضخامت آسفالت و افزایش ظرفیت باربری روکش‌ها معرفی کرد. محصول تولید شده، مسلح‌کننده و تقویت‌کننده روکش آسفالت می‌باشد که به ژئوکامپوزیت آسفالتی موسوم است.

استفاده از ژئوکامپوزیت آسفالتی به منظور کاهش انتقال ترک‌های انعکاسی از روکش آسفالت قدیمی به روکش جدید، یکی از مهم‌ترین تأثیرات به کارگیری این محصولات می‌باشد. 

ژئوکامپوزیت آسفالتی ترکیبی از ژئوگرید‌های ساخته شده از الیاف شیشه و ژئوتکستایل پلی پروپیلنی مقاوم در برابر حرارت بالا می‌باشد. بنابراین علاوه بر خواص ذکر شده، خاصیت جدا کنندگی را هم دارا می‌باشد و نکته قابل توجه در رابطه با این محصول این است که زمانی که در مجاورت قیر قرار بگیرد به یک لایه آب بند تبدیل می‌شود و اجازه نفوذ آب را به لایه‌های زیرین نمی‌دهد. 

به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

ژئوکامپوزیت

ژئوکامپوزیت خاکی ژئوکامپوزیت خاکی از ترکیب ژئوگرید‌هایی با مقاومت بالا با ژئوتکستایل‌های نبافته که دارای خاصیت عبور آب و فیلتراسیون هستند، به وجود می‌آید. بنابراین

ژئوگرید

ژئوگرید محصولی ژئوسنتتیکی می باشد که برای مقاومسازی خاک مورد استفاده قرار می گیرد. خاک مقاومت کششی پایینی دارد و به همین دلیل ذرات خاک

ژئوتکستایل

محصولات ژئوسنتتیک دارای کاربرد‌های گسترده‌ای بوده و به همین دلیل جزء جدایی ناپذیر پروژه‌های بزرگ عمرانی می‌باشند. در این میان عملکرد‌های چندگانه ژئوتکستایل‌ها سبب شده

orwak 3110

دستگاه فشرده‌سازی مدل 3110 اورواک مناسب برای مکان‌هایی که ضایعات کمی برای بسته‌بندی دارند. ابعاد این دستگاه کوچک بوده و بسیار مفید و مؤثر عمل