گروه بین‌المللی قادی

محصولات ژئوسنتتیک دارای کاربرد‌های گسترده‌ای بوده و به همین دلیل جزء جدایی ناپذیر پروژه‌های بزرگ عمرانی می‌باشند. در این میان عملکرد‌های چندگانه ژئوتکستایل‌ها سبب شده است تا آن‌ها در کنار هر یک از محصولات ژئوسنتتیک در پروژه‌های عمرانی به کار روند. از جمله مهم‌ترین این عملکرد‌ها می‌توان به زهکشی، فیلتراسیون، جداکنندگی، محافظت و مقاوم‌سازی اشاره کرد.

زهکشی، جدا‌سازی، فیلتراسون و مسلح‌سازی از اصلی‌ترین موارد کاربردی این نوع از محصول‌ها می‌باشد. در حدود پنج هزار سال پیش در فلات ایران در هزاره اول پیش از میلاد برای ساخت اماکن مسکونی و ساخت عبادتگاه‌هایی چون برج بابل از خاک مسلح شده با قطعات نی استفاده گردید.

مصالح ژئوسنتتیک، در حال حاضر توسط ٧٥ تولید‌کننده در سراسر جهان ساخته می‌شود که پیشرفتی بنیادی و زیربنایی در امر مصالح با توسعه همگام و همزمان در زمینه تکنولوژی مهندسی، کاربرد این مصالح را در طراحی و ساخت سد و پی افزایش می‌دهد.

منسوجات ژئوتکستایل با توجه نوع مواد اولیه و نحوه تولید کاربردهای بیشماری در انواع پروژه های عمرانی دارند. از این رو استفاده از محصولات باکیفیت به منظور بهترین عملکرد هیدرولیکی مد نظر مهندسین امری است اجتناب ناپذیر. بطور کلی دامنه استفاده از ژئوتکستایل‌ها بسیار گسترده بوده و مهندسین می‌توانند در طیف وسیعی از کاربردها از خواص ان بهره ببرند.

از جمله مزایای استفاده از ژئوتکستایل می‌توان به ساخت و نصب سریع، صرفه اقتصادی، مقاومت شیمیایی، دوام زیاد اشاره نمود. ضخامت لایه ژئوتکستایل نسبت به لایه مصالح دانه‌ای خیلی کوچکتر است و این امر از نظر اقتصادی و اجرائی حائز اهمیت می‌باشد. قیمت و هزینه ژئوتکستایل عموماً در مقایسه با سایر مواد در سیستم‌های زهکشی و دیگر کاربردهای ذکر شده کمتر است.

شرکت سپید صنعت چالوس با به کارگیری دانش فنی و تخصصی و ماشین آلات پیشرفته، موفق به تولید و عرضه انواع ژئوتکستایل‌های نبافته پلی پروپیلنی و پلی استری با عرض 7 متر برای اولین بار در ایران شده است.

با توجه به مصرف ژئوتکستایل‌های عمرانی این مجموعه در بسیاری پروژه‌های زیربنایی مهم کشوری، تولیدات همواره تحت نظارت و بازرسی متخصصین امر بوده و تیم کنترل کیفیت مستقر در محل کارخانه به صورت دائمی نظارتی مستمر بر تهیه مواد اولیه، تولید و توزیع محصولات این شرکت دارند.

مزایای ژئوتکستایل ژئوفام

  • فیلتراسیون و زهکشی عالی
  • عملکرد هیدرولیکی بلند مدت
  • قابلیت کشش پذیری بالا و تغییرشکل همراه خاک
  • مقاومت برشی مناسب در سطح اتصال با خاک
  • مقاوم در برابر مواد شیمیایی
  • مقاوم در برابر پارگی و سوراخ شدگی

یکی از مواردیکه محصولات ژئوفام را از دیگر محصولات موجود در بازار متمایز می‌کند عرض 7 متری محصول تولیدی این کارخانه است که در ادامه به مزایای آن اشاره خواهیم نمود.

همچنین از آنجاییکه محصول تولیدی ژئوفام توسط دستگاه‌های مختص این کار و با مواد اولیه مرغوب تهیه می‌شود، کاملا یکدست بوده و این امر موجب می‌شود طول عمر محصول بیشتر شده و عملکرد و کارایی بسیار بهتری داشته باشد.

به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

ژئوکامپوزیت

ژئوکامپوزیت خاکی ژئوکامپوزیت خاکی از ترکیب ژئوگرید‌هایی با مقاومت بالا با ژئوتکستایل‌های نبافته که دارای خاصیت عبور آب و فیلتراسیون هستند، به وجود می‌آید. بنابراین

ژئوگرید

ژئوگرید محصولی ژئوسنتتیکی می باشد که برای مقاومسازی خاک مورد استفاده قرار می گیرد. خاک مقاومت کششی پایینی دارد و به همین دلیل ذرات خاک

ژئوتکستایل

محصولات ژئوسنتتیک دارای کاربرد‌های گسترده‌ای بوده و به همین دلیل جزء جدایی ناپذیر پروژه‌های بزرگ عمرانی می‌باشند. در این میان عملکرد‌های چندگانه ژئوتکستایل‌ها سبب شده

orwak 3110

دستگاه فشرده‌سازی مدل 3110 اورواک مناسب برای مکان‌هایی که ضایعات کمی برای بسته‌بندی دارند. ابعاد این دستگاه کوچک بوده و بسیار مفید و مؤثر عمل